#espresso su… Renato La Fianza: dėl sėkmės padarysime viską!


„Vienintelis kelias – siekti sėkmės, kad ir kiek pastangų reikėtų įdėti“, – sako solidžią patirtį tarptautiniame finansų sektoriuje („Merrill Lynch“, „UniCredit“ ir „Mediobanca“) sukaupęs Renato La Fianza. Prieš kelerius metus jis ryžosi atsisakyti aukštų pareigų italų investiciniame banke „Mediobanca“ ir viską pradėti nuo tuščio popieriaus lapo jam naujoje šalyje. Šiandien R. La Fianza vadovauja sparčiai augančiai „Vilnius factoring company“, mokosi lietuvių kalbos, laisvalaikiu mielai žaidžia tenisą Bernardinų sode ir sako, kad iš Lietuvos išvykti jau nebenorėtų.

Nuo pokalbio su R. La Fianza pradedame publikacijų ciklą #espresso su…, kuriame pakviesime jus susipažinti su „Vilnius factoring company“ komanda.

Didžiausias pasiekimas – suburti komandą

R. La Fianza – žmogus, parašęs pirmuosius „Vilnius factoring company“ istorijos puslapius: „Viskas prasidėjo nuo idėjos, nuo pirmojo akcininkų telefono skambučio ir klausimo, ar noriu dirbti Lietuvoje. Tuomet aš paklausiau „Kokia šalis yra Lietuva?“ ir netrukus jau googlinau, kas ir kur yra Vilnius. Kompanijos pradžios darbus prisimenu kaip visiškai tuščią popieriaus lapą: skrydis į naują šalį, į naują kultūrą ir socialinę aplinką.“ 

Šešis mėnesius, iki 2018-ųjų birželio, kol prie besiburiančios komandos prisijungė direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Stasionis, R. La Fianza daugiausia dirbo savarankiškai. Todėl šiandien kaip didžiausią pasiekimą vertina tai, kad per tokį trumpą laiką pavyko padėti tvirtus pamatus naujai Lietuvos finansų sektoriaus kompanijai, suburti patyrusią komandą, pelnyti jos narių pasitikėjimą ir kartu pademonstruoti augimą. Rezultatus ir sėkmę skirtingose verslo vystymo srityse vienu metu R. L Fianza vadina stebuklingais.

„Vilnius factoring company“ vadovą, o kartu ir visą komandą į priekį veda motto „Whatever it takes!“ (liet. – „Padarysime viską, ko reikės!“). Akivaizdu: pradėjus nuo tuščio popieriaus lapo ir siekiant pačių aukščiausių rezultatų, alternatyvų tiesiog nėra. „Vadovaujuosi filosofija, kad planas B neegzistuoja. Jeigu jis būtų, tai būtų plano A įgyvendinimas. Žinoma, šiame motto slypi tiek pozityvumas, tiek ir ryžtas – turime dėti visas pastangas, kad tik mums pasisektų“, – sako R. La Fianza.

Tai jis kone kasdien rodo savo pavyzdžiu, nuo pat pirmųjų kompanijos kūrimo dienų žongliruodamas skirtingomis, tačiau savaip reikšmingomis atsakomybėmis. Tarp jų – ir strateginis planavimas, siekiant pagrįsti kiekvieną kompanijos žingsnį, ir būtinybė žinoti, kaip ir kuo gyvena kiekvienas kolega, ir pareiga pristatyti pasiektus rezultatus akcininkams, ir daugybė kitų vadovui svarbių užduočių.

Nuo „roboto režimo“ iki kokybiško laiko ir noro pasilikti

R. La Fianza pripažįsta: priėmęs iššūkį kurti faktoringo kompaniją, pirmąjį pusmetį dirbo intensyviai, kone „roboto režimu“, tad apie persikėlimą į Lietuvą net negalvojo. Tačiau dabar turi daugiau laiko įvertinti čia randamus privalumus ir vadina puikia šalimi: „Žmonės čia nuostabūs, pasižymi šiuolaikišku požiūriu, kalba angliškai, tad prisitaikyti čia gyventi buvo gana lengva. Manau, kad šiuo metu mano gyvenimo kokybė yra daug geresnė nei, pavyzdžiui, Londone. Jeigu viskas klostysis taip, kaip planuoju, niekada nenorėčiau iš čia išvykti!“

Tai patvirtina ir faktas, kad R. La Fianza mokosi lietuvių kalbos. Pamokos pareikalauja ir laiko, ir energijos, tačiau pasiekimai jau nemenki – nuolat plečiasi žodynas ir jau pavyksta suprasti beveik viską, kas kalbama. Laiką po darbo ir kalbos kursų „Vilnius factoring company“ vadovas skiria kinui, įvairios muzikos koncertams ir, žinoma, sportui – žaidžia futbolą, tenisą, bėgioja, užsuka į treniruoklių salę. Tai – padeda pasikrauti dar daugiau energijos naujai dienai.

Žinoma, energijos pasikrauti padeda ir espresso, be kurios savo dienos veikiausiai neįsivaizduoja nė vienas italas. Per kelerius metus Vilniuje R. La Fianza ne tik spėjo espresso pomėgiu užkrėsti kolegas, bet ir atrado restoranus, kur ši kava jam patinka labiausiai: „Bent keletoje restoranų galima rasti iš tiesų puikaus espresso – beveik kaip Italijoje.“